fbpx
+48 736-84-84-44
Zaznacz stronę

Mili nasi Czytelnicy – Ypsilonowi Przyjaciele!

Zabieramy Was w kolejną, trzecią już podróż, tym razem do bieguna Miłości. Chciałoby się rzec, że oddajemy w Wasze ręce… ale precyzyjniejsze byłoby jednak określenie: przed Wasze oczy, okołowalentynkowy numer Ypsilona, poświęcony: uczuciom, emocjom, zmysłom, flirtom, pasjom, namiętnościom. Niech króluje Miłość, ta u nas przedstawiona w sposób: nieoczywisty, niebanalny, różnorodny, wzruszający, kojący, choć bywa że pokazuje też swoje bolesne oblicza, naznaczone łzami, cierpień, aż po zazdrość i  zbrodnie.

Rozsiewamy i czerpiemy tu Miłość nie tylko międzyludzką, ale też tę do Teatru, Muzyki, Malarstwa, uogólniając – do Sztuki. 

Bądźmy wrażliwi na nowe znajomości, doznania, otwarci na odmienności, czegokolwiek by nie dotyczyły, pod warunkiem, że nikogo swą oryginalnością nie ranią.

Za Agnieszką Osiecką przypominamy: 

,, Przyjaciele moi i przyjaciółki! Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości. Nie mówcie jej << przyjdź jutro, przyjdź pojutrze, dziś nie mam dla ciebie czasu >>. Bo może się zdarzyć, że otworzysz drzwi, a tam stoi zziębnięta staruszka i mówi: <<Przepraszam, musiałam pomylić adres…>> I pstryk, iskierka gaśnie.”

Życzymy Państwu, by iskierki nie tylko nie gasły, ale i rozbłyskiwały wciąż nowym żarem.

Walentynki to nie tylko baloniki i serduszka, to też miłości trudne, zgubne, niechlubne. Jak mawiała i odczuwała Osiecka ,,kochałam jak potępieniec”.

Oddajemy jeszcze raz głos naszej Poetessie:

,, Jeżeli na paczkach ze szkłem pisze się << Uwaga: szkło >>, to czemuż na paczce, w której mieści się nasze serce, nie miałoby się umieścić napisu: <<Uwaga: drugi człowiek>>?”

Kochani bądźmy uważni na ludzi…zwłaszcza w tak trudnym czasie, w jakim przyszło nam trwać na warcie uczuć i wartości.

Kochajmy podróżując, podróżujmy kochając… naszych bohaterów w życiu i literaturze.

Prosimy wsiadać, drzwi nie zamykając sobie ni innym…Podróżujmy i żeglujmy po kartach poezji i prozy. Szczęśliwej podróży…

Skip to content