fbpx
+48 736-84-84-44
Zaznacz stronę

KREATORZY UCZUĆ I WYOBRAŹNI

W ramach III MIĘDZYNARODOWEGO DNIA EDUKACJI POLONIJNEJ w Konkursie NA POLONIJNEGO ARTYSTĘ ROKU pt. „Kreatorzy uczuć i wyobraźni” zorganizowanego wraz z Polish Academy of Social Sciences and Humanities w Londynie Jury czasopisma artystyczno-literackiego YPSILON w składzie:

Agnieszka Modrzejewska
Beata Poczwardowska
Ewa Nowakowska
Grzegorz Misiak

oceniało prace w kategoriach: Poezja, Proza, Dzieła plastyczne.

Poniżej ogłoszenie wyników:

Miło nam poinformować, że w kategoriach:

1. poezja
Jury przyznało dwie równorzędne nagrody, czyli miejsca I (pierwsze)

Wiesławowi Fałkowskiemu – za tworzenie filmowych kadrów narracji uczuć oraz kreowanie rzeczywistości w fabule faktów i poezji.

Annie Marii Mickiewicz – za kreowanie i zatrzymywanie chwil w miniaturach i metaforach emocji przechadzających się poetyckimi uliczkami emigracji.

2. proza
Jury przyznało:

• Miejsce pierwsze: Pani Joannie Shigenobu za utwór ,,Gdy zakwitną wiśnie”
Za plastyczność słowa i czarowanie obrazem. Za eklektyzm stylów i gatunków. Za zapach japońskich wiśni w środku polskiej zimy. Za lekkie muśnięcia tam, gdzie inni próbowaliby epatować.

• Wyróżnienie natomiast otrzymuje P. Dorota Górczyńska-Bacik za opowiadanie ,,Pamięci Pani Casey” z tomiku: ,,114 Decybeli Ciszy”
Za propagowanie w literaturze nadrzędnych i ponadczasowych wartości międzyludzkich, które dziś zdają się blednąć w smutnym pędzie ku przyszłemu. Za przedstawienie starości w barwach ciepłej wiosny, miast popularnej ponurej jesieni. Za lapidarność form i odniesień zaklętych w oryginalności.

3. dzieła plastyczne
Jury przyznało:

• Pierwsze miejsce
Mari Ines Piekas
Jury doceniło profesjonalizm prac, jednorodną technikę środków wyrazu plastycznego, umiejętność przekazania treści przy dość syntetycznym warsztacie, dużą spójność i jednorodność prac – wyraźnie widoczny indywidualny styl, co w twórczości jest bardzo ważne.
Uwagę Jury zwróciło również to, że autorka wykonuje rysunki dla osób niewidomych.

• wyróżnienie
Karol Jarosevski
Jury doceniło utalentowanie plastycznie, duży potencjał artystyczny oraz jednorodną technikę malarską.

Gratulujemy!!

 

Skip to content