fbpx
+48 736-84-84-44
Zaznacz stronę

Kochani nasi Ypsilonowi Wielkoludzi

– skoro jesteście na naszej stronie, to znaczyć może tylko jedno – lubicie czytać, a ludzie czytający to Ludzie Wielcy, czyli w skrócie Wielkoludy.

Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Dziecka był w czerwcu, ale naszym zdaniem powinien trwać przez cały rok, a nawet całe życie. Dlatego ten numer Ypsilona dedykujemy wszystkim dzieciom i wszystkim dorosłym, którzy pielęgnują w sobie dziecko. Przepiękną okładką nawiązującą do beztroskiego dzieciństwa, obdarowała nas P. Izabela Kowalska-Wieczorek, zaś przemyśleniami o miłości i wsparciu, jakim obdarza się dzieci nieneurotypowe, podzielili się z nami – Państwo: Olimpia i Paweł Burczykowie, a o swoich marzeniach i pracy, która jest również pasją, opowiedział światowej klasy reżyser Miguel Ortega.

Oczywiście czekają na Państwa również nasze stałe działy: piękne wiersze, ciekawe opowiadania, poruszające felietony oraz  aktualne wywiady.

Jak to u nas: przewrotnie i niejednorodnie: od dziecięcego uśmiechu, radości, beztroski, aż po wojnę i traumy z trudnego dzieciństwa (oby tych ostatnich nikt już nigdy nie doświadczał).

Dział dziecięcy rozbudowaliśmy o cykl: ,,trudne tematy”- w tym numerze wspomniana – wojna. Jak o niej z dzieckiem rozmawiać i dlaczego warto do takich trudnych zagadnień nawiązywać – zapytaliśmy Panią  psycholog dr Aleksandrę Jędryszek-Geisler.

Przedstawiamy Ludzi o pozytywnej, dziecięcej energii, którzy swoją postawą zachęcają do walki o marzenia, nawet wtedy, gdy te wydają się odległe czy nierealne.

Marzmy, wierzmy i realizujmy biorąc przykład z dziecięcej wyobraźni, w której wszystkie: wróżki, roboty, dinozaury wydają się ożywione i bardzo realne, a nawet zdają się żyć w rzeczywistości równoległej i równoprawnej z naszą.

Życzymy wszystkim dziecięcego bezmiaru: swobody, radości, pogody ducha, spontaniczności, różowych okularów, czasem przymrużenia oka, cukrowej waty, wiatru we włosach i w żaglach, oraz by pęd codzienności zamieniał się w ruch, który lubicie: w kołysanie hamaka, wir karuzeli, szum łodzi.

Oby wszystkie zadarte dotąd nosy nabierały wakacyjnego luzu i świeciły pulsującym światełkiem rozbawienia cyrkowych klaunów.

Życzymy pięknych wakacji i udanych urlopów. Bądźmy radośni i radością zarażajmy, lato temu sprzyja.

Ps. Nie zapomnijcie zaglądać do nas podczas wakacyjnych wojaży.

Z ukłonami – Redakcja

Skip to content